Alter.Org.UA
 << Back Home EN en   Donate Donate

Автоматичний ввод резерву

https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0P2kDt7akub6yr93qfQyxicomiy1K4wtttUBdJSycVcCnMoU4BRhfmWxNnHXMmuZFl&id=100004753808039

АВР за 200 грн )╢ безпереб╕йник. Треба подати живлення на л╕н╕ю осв╕тлення та в бокс улюбленому провайдеру. Т╕льки так, щоб за в╕дсутност╕ безпереб╕йника все працювало як завжди - в╕д м╕сцево╖ мереж╕. П╕д╕йде та сама схема з реле, що ╕ для саморобного ДБЖ з ╕нвертора.

Тобто, в╕д ДБЖ в╕дводиться подовжувач до автомата, що живить обладнання, наприклад провайдерське. Чи до автомата осв╕тлення у щитку.

 • потр╕бно 2-полюсне реле ╕ колодка-тримач для нього. Наприклад, LY2 10A AC220В. Можна зам╕нити на аналог MY2 10A AC220В, в не╖ ╕нша нумерац╕я контакт╕в ╕ ╕нша колодка-тримач.
 • Вих╕д автомата ╕ ноль м╕сцево╖ розетки пода╓мо як основний ввод на реле (керуюч╕ контакти ╕ нормально-роз╕мкнута пара контакт╕в, для LY2 - (7-8) ╕ (3-4)
 • обидва дроти навантаження (фаза, що зн╕малась з автомата) ╕ ноль, ран╕ше йшов напряму до обладнання/осв╕тлення п╕дключаються на центральн╕ контакти реле, для LY2 - (5-6)
 • резерв в╕д подовжувача пода╓ться на нормально-замкнен╕ контакти, (1-2)  Ця схема вже усп╕шно випробувана на будинковому осв╕тленн╕ ╕ провайдерському обладнанн╕ в к╕лькох будинках, перемика╓ться достатньо швидко, щоб будинков╕ комутатори ╕ домашн╕ роутери не перезавантажувались. А св╕тло трохи блима╓.

  Для MY2 10А AC220В, основний ввод (в╕д мереж╕) заводимо на керуюч╕ контакти (13-14) ╕ на нормально-роз╕мкнен╕ (5-8), резерв (╕нвертор) - на нормально-замкнен╕ (1-4), з центральних (9-12) забира╓мо на навантаження.

  Note: не варто використовувати для переключення м╕ж генератором ╕ ╕ншими джерелами. Там вже потр╕бен повноц╕нний АВР.

  Note: не п╕дходить для потужних споживач╕в, десь до 200 Вт

  Q: А нуль для чого розривати? Може на землю його краще замкнути?

  A: Так робити не треба. Н╕хто не зна╓ що ╕ як п╕де на ╕ншому к╕нц╕ ╕ чи не переплутають колись полярн╕сть. В нас так монтери було зробили... Я д╕знався, сказав переробити. Як виявилось - забили й забули. За к╕лька рок╕в мало пожежу не влаштували ╕нш╕ монтери, що заводили резерв.

  А ще "ноль" з мереж╕ ╕ "ноль" з ДБЖ - це можуть бути зовс╕м р╕зн╕ нул╕, або взагалы не нул╕. Не у вс╕х ДБЖ нуль наскр╕зьний ╕ при робот╕ в╕д батаре╖ можемо мати дв╕ "фази" на обох дротах по 110В ) Або ж в╕н (ноль) може йти з ╕ншого будинку, що живиться в╕д ╕ншо╖ п╕дстанц╕╖ - тод╕ зробимо вр╕вноважуючий струм через себе.

  Вар╕ант для велико╖ потужност╕  Можна зробити на контактор╕ 2НВ+2НЗ, наприклад Ex9CH25 22 25А 220/230V 2НВ+2НЗ, NOARK

 • вих╕д автомата ╕ м╕сцевий ноль (основний ввод) - на керуюч╕ контакти (A1, A2) та на нормально-роз╕мкнен╕ R2, R4 в╕дпов╕дно.
 • виходи 1 та R1 з'╓днуються м╕ж собою ╕ йдуть на "фазу" навантаження
 • виходи 3 та R3 з'╓днуються м╕ж собою ╕ йдуть на "нуль" навантаження
 • резервне живлення пода╓ться на нормально-замкнен╕ контакти (2, 4)


  См. также • Автор: Alter (Александр А. Телятников) Сервер: Apache+PHP под FBSD © 2002-2024