Alter.Org.UA
 << Back Home EN en   Donate Donate

П╕дключа╓мо генератор до будинково╖ мереж╕

https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0ZVvPmqevzkEW51ffRHJSC4b4D79G6r2PcGNrwdBMiX53exswZa7nrgKdkUjzMzjQl&id=100004753808039

П╕дключа╓мо генератор до будинку.

Мабуть нульовий пункт - знайд╕ть м╕сце для генератора на в╕дкритому пов╕тр╕. На крайн╕й в╕падок - у дверях сараю, до якого ви та ваш╕ котики не ходять. Бо в╕н чадить ╕ смердить. ╤ не т╕льки через вихлопну (ок, ви вивели гофрою), а ╕ через дренаж глушника, ╕ через пов╕тряний ф╕льтр, так. Плюс аромат бензу, що утворю╓ться п╕д час дозаправки.

Тепер до справи. В вас ╓
1. ввод в╕д
  • м╕сцевого постачальника (вважа╓мо, що однофазний)
  • генератор (теж однофазний),
    2. безпереб╕йник (якщо нема, то схема прост╕ша)
    3. споживач╕
  • др╕бн╕ ╕ важлив╕ (роутер, св╕тло)
  • середн╕ важлив╕ (насоси, холодильник)
  • потужн╕ (теж можна под╕лити на важливих ╕ не дуже, але практичного сенсу майже нема)



    По першому пункту потр╕бен або АВР (що обира╓ д╕ючий ввод, може автоматично запустити генератор, дочекатися прогр╕ву ╕ перемкнутися з достатньою затримкою) або перемикач ввод╕в I-0-II (1-0-2) на два полюси, тобто щоб перекинути не т╕льки фазу, але ╕ ноль. Бо якщо т╕льки фазу - ╓ проблема. Ноль з трансформатора опиниться на вашому генератор╕ через вашу будинкову мережу. Сумно буде вс╕м, хоча не обов'язково одразу. Якщо ви не заземлили ноль генератора - ризику╓те отримати напругу на його корпус╕. Якщо заземлили - з точки зору захисних систем трансформатора десь пробило на землю ╕ треба вимикати. А якщо не пом╕тять, а десь в╕дгорить ноль - то нулем станете ви. Не думаю, що того дроту вистачить на вс╕х споживач╕в, згорить. Можливо, разом ще з чимось.

    Треба поставити (чи лишити той що був) великий автомат (на загальну потужн╕сть будинку) ╕ реле напруги на зовн╕шн╕й ввод. *До* перемикача 1-0-2.

    Кабель в╕д генератора заводимо у щиток на 2й вх╕д перемикача, автомат можна не ставити, в╕н ╕ так ╓ на генератор╕. Н╕яких перемичок в розетку. Як м╕н╕мум, н╕хто не гаранту╓, що кабель в╕д розетки до щитка достатнього перер╕зу, щоб живити весь будинок. По-друге - колись хтось забуде в╕дключити зовн╕шню л╕н╕ю.

    З виходу перемикача почина╓мо всю подальшу розводку. Дал╕ все залежить в╕д того, яке сп╕вв╕дношення потужност╕ генератора, безереб╕йника, ╓мност╕ його батарей та потужност╕ споживач╕в. Але загальна схема п╕дключення до *виходу* перемикача все одно така
  • вх╕д безпереб╕йника. Чи к╕лькох, якщо ╓. Можна напряму (бо вище по л╕н╕╖ автомати ╓), але краще на окремий автомат. Пам'ята╓мо, що коли св╕тло ╓, вони споживають певну потужн╕сть на зарядку акумулятор╕в (якщо л╕т╕╓в╕ - то сутт╓ву) плюс потужн╕сть п╕дключено╖ техн╕ки.
  • окрема л╕н╕я до потужних споживач╕в, що не потребують безпереб╕йника (об╕гр╕вач╕, бойлер, м╕крохвильовка, etc.). Чи захочете ви ╖х живити в╕д генератора - то вир╕шуйте самост╕йно
  • також можна до певних споживач╕в провести окрему л╕н╕ю безпосередньо в╕д зовн╕шнього вводу, що н╕коли не буде п╕дключатися до генератора, якщо ви бачите в цьому якийсь сенс (наприклад, електроопалення)

    На практиц╕ це виходить, що або ви в╕ша╓те весь будинок на безпереб╕йник (╕ його вих╕д заходить у щиток), а до ванни ╕ кухн╕ тягнете окрему л╕н╕ю в╕д перемикача. Або навпаки, будинок лиша╓ться на виход╕ пемермикача 1-0-2, а до обладнання, що потребу╓ неперервного живлення проклада╓те кабель (чи подовжувач╕). Особисто мен╕ б╕льш до вподоби 1й вар╕ант. А якщо вже зовс╕м красиво робити - то можна ще вих╕д безпереб╕йника не прямо на будинкову мережу п╕дключити, а теж через окремий 1-0-2 перемикач. Щоб прост╕ше в╕д'╓днати було для зам╕ни або обслуговування.

    Якщо ви в╕д самого початку окремо розводили розетки прим╕щень ╕ осв╕тлення - буде трохи легше. Хоча все одно десь провести резервоване ╕ не резервоване доведеться.

    Для др╕бних, але чутливих до швидкост╕ пеереключення пристро╖в (роутери, св╕тло) ще можна поставити реле, що перемика╓ться на загальну л╕н╕ю, якщо зника╓ напруга на виход╕ безпереб╕йника (вже писав про це).

    Вважаю, що за в╕дносно доступн╕ грош╕ (╕ нав╕ть якщо вистачило на б╕льш дорог╕ р╕шення) живити потужних споживач╕в (кухня, об╕гр╕вач╕) в╕д безпереб╕йника недоречно взагал╕, а в╕д генератора - х╕ба що бойлер, пралку ╕ м╕крохвильовку (якщо потужн╕сть дозволя╓). Або ще ╕нверторний кондиц╕онер, 3-5кВт тепла в╕д 1.5кВт електрично╖ потужност╕ - непоганий результат. Але все одно ефективн╕ше спалювати бензин чи газ ╕ те тепло безпосередньо передавати в прим╕щення чи в теплонос╕й.

    Якщо генератор зовс╕м маленький - то ним лише безпереб╕йник зараджати можна ╕ весь цей город взагал╕ не потр╕бен. Потр╕бна лише зарядка для акумулятора. А решту кухн╕ та гарячу воду перевести на газ та/чи дрова.

    См. также



  • Автор: Alter (Александр А. Телятников) Сервер: Apache+PHP под FBSD © 2002-2024