Alter.Org.UA
 << Back Home EN en   Donate Donate

Перев╕рка ╓мност╕ ╕ стану акумулятор╕в ╕ паверанк╕в

https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid029Sb7CrSzfB8NHsb9ao2umYhmMSf7rAGuydC8Gad4hGTyE5sMRTnRV8qPr8ipZVRjl&id=100004753808039

Тут питання сьогодн╕ виникло щодо акум╕в. А точн╕ше - перев╕рки стану батаре╖ в Mavic Питання насправд╕ важливе, бо з дохлим акумом в╕н злетить ╕ десь загубиться. Батаре╖ зроблен╕ на Li-po HV (п╕двищено╖ напруги) , 4 банки по 4.35В, разом 17.6В. Зв╕сно, з BMS, що контролю╓ стан банок. Ну як контролю╓. Не да╓ перевищити напругу 4.35 на кожн╕й з банок, обмежу╓ струм та вируба╓ якщо якась з банок досяга╓ нижньо╖ границ╕ в 3.2В. (Для звичайниз li-ion та li-po як в павербанках це 4.2 ╕ 16.8 В в╕дпов╕дно, нижня напруга така сама - 3.2)

Що буде, якщо одна з банок почала псуватись (втрача╓ ╓мн╕сть, зб╕льшився саморозряд) ? Або перша зарядиться ╕ зупинить весь процес, або навпаки, через менший внутр╕шн╕й оп╕р на н╕й буде менша напруга ╕ зарядиться менше за ╕нших Але у будь якому раз╕ процес зарядки припиниться до того як вс╕ банки будуть повн╕стю заряджен╕. А в процес╕ роботи вся батарея вимкнеться як т╕льки розрядиться найменш заряджена банка.

Як перев╕рити. Пом╕ряти мультиметром напругу одразу п╕сля заряджання. Пот╕м десь за годину перем╕ряти. Напруга може бути меншою за ном╕нальну. Але дал╕ без навантаження падати не повинна. Якщо нав╕ть на 0.01В за н╕ч впала - час шукати нову батарею, а цю в╕дм╕тити ╕ перв╕рити , як швидко вона втрача╓ напруги при реальному навантаженн╕ Також сл╕д звертати увагу на швидк╕сть заряджання. Якщо якась батарея систематично заряджа╓ться швидше за ╕нш╕ - вона теж при╖хала.

PS. ╖х можна ремонтувати - зам╕няти деградован╕ банки на жив╕. А знят╕ - на павербанки, л╕хтарики чи м╕н╕-безпереб╕йники )

См. также


Автор: Alter (Александр А. Телятников) Сервер: Apache+PHP под FBSD © 2002-2024