Alter.Org.UA
 << Back Home EN en   Donate Donate

Wifi random disconenct with Embedded AP (access point)

Зал╕зяка. М╕кроконтролер з л╕нуксом, wifi, ethernet. Виключно заради характеристик wifi (╕ трохи ц╕ни) Треба п╕дн╕яти режим точки доступу, з╕брати в bridge т╕ wifi + ethernet та й забути.

Виявилось, то не дуже трив╕ально. wifi пост╕йно вил╕та╓ з bridge. Бо NetworkManager так працю╓. То треба спочатку wifi, а пот╕м решту д╕й. ╤ ╕нших ╕нструмент╕в в базов╕й комплектац╕╖ нема. Ок.

Ще виявилось, що образ для SD-карти - то не той образ, що для бортово╖ флешки, бо там взагал╕ read-only файлова система. Як його збирати - теж трохи квест.

Ну ╕ поступово щось дал╕ допилювали, життя, як здавалося, вдалось ╕ таке ╕нше.

Ф╕нальн╕ тести раптово виявляють, що якщо цю зал╕зяку просто перезавантажити по живленню в процес╕ роботи - зв'язок не в╕дновлю╓ться. Ну тобто в╕дновлю╓ться, але геть нестаб╕льний ╕ все дууууже пов╕льно. десь 4+ хвилини до можливост╕ працювати. ╤ все одно трохи рветься.

Думали, проблема в забитому еф╕р╕. М╕няли канал, возили в ╕зольоване прим╕щення... Краще, але ф╕гово. Почав досл╕джувати.

Виявилось, що проблем дек╕лька. Це пов╕льний старт (мережа з'явля╓ться десь за 2 хвилини), ╖╖ нестаб╕льн╕сть ще протягом 2х хвилин (пост╕йно рветься) ╕ ще пот╕м теж пер╕одично втрача╓ться зв'язок на к╕лька секунд. Перше трохи дивно, бо login prompt з'явля╓ться секунд за 30. ╤ якщо все запустити руками - працю╓. Але з╕ стаб╕льн╕стю wifi - така сама ф╕гня.

Ок, зробив авто╕н╕ц╕ал╕зац╕ю тому wifi з'╓днанню в NetworkManager. Почало запускатися швидше, десь за хвилину. Але все ще ╓ проблема з╕ стаб╕льн╕стю. Зм╕нив порядок запуску, щоб не чекало network ready, а запускалось одразу скриптом. Трохи швидше, все одно рветься.

Думав на роут╕нг, на firewall, на ╕н╕ц╕ал╕зацю самого NetworkManager... Щоб перев╕рити - треба з╕брати з п╕дтримкою якогось альтернативного софта для роботи в режим╕ access point. Взяв hostapd як вс╕ рекомендують. Не працю╓. А одразу запустити руками - ок. Google р╕шення знайнов в проф╕льному форум╕. Прив╕т, милиц╕ - зробити затримку запуску на к╕лька секунд. Це допомога╓. Але ж бл╕н.

Нарешт╕ запуск за 30 секунд. Круто. ╤ та сама нестаб╕льн╕сть wifi. Щось заважа╓. Пробував вже зупинити firewall, network manager (вимкнути так просто не да╓, бо read only, прибрати з прошивки - бо required авторами)

В логах hostapd - client disconnect, auth, connect. Без якихось причин. Гугл вида╓ багато можливих причин, жодна не наша.

Сиджу втичу вже в ping (що рветься) в одному в╕кн╕, в top (щоб може зрозум╕ти, який процес запуска╓ться в момент зникнення зв'язку) в ╕ншому. ╤ пом╕чаю, що завжди в цей момент якийсь kworker в╕джира╓ 100% CPU ╕ вит╕сня╓ hostapd, що точку доступа як раз обслугову╓. ╤ ще поряд крутяться як╕сь процеси роботи з bluetooth, який нам взагал╕ не треба.

Пол╕з, випиляв руками з прошивки запуск всього зайвого. ╤ bt, ╕ network manager, ╕ firewall про всяк випадок. ╤ нав╕ть бортову web config (виявля╓ться воно там теж було)

╤ диво. wifi + bridge стартують. За 30 секунд. ╤ б╕льше зв'язок не рветься. В тих самих умовах засраного еф╕ру. 2 години 0% packet loss (4 штуки загубились на самому початку) Така ф╕гня малята.

Резюмуючи...
1. н╕якого network manager (не перша трабла з ним, колись робив lacp ╕ так само в╕н викидав ╕нтерфейси, та ще й тупить)
2. комбайни - зло, все зайве - нав╕г.
3. не впевнен╕ - теж наф╕г.
4. т╕льки те що треба, св╕й зрозум╕лий стартапний скрипт ╕ б╕льше н╕чого зайвого

Original discussion: Facebook

2023.02.11


FB or mail alterX@alter.org.ua (remove X)   Share
Автор: Alter (Александр А. Телятников) Сервер: Apache+PHP под FBSD © 2002-2024