Alter.Org.UA
 << Back Home UK uk   Donate Donate

UPS with external battery manual

https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0cw7WBGn3ECsssHLCTUVGaNy2WgBBLHyabN4TtKyuWEMPkcTrU5iboMLnow55viArl&id=100004753808039

Тепер про безпереб╕йник з ╕нвертора та зарядки. В принцип╕, вже було в р╕зних джерелах. Фото нема, бо соб╕ ще не робив, бо встиг взяти ups п╕д зовн╕шню батарею. Але буду, мабуть, бо попит ╓.

Потр╕бен ╕нвертор. автомоб╕льний, кемп╕нговий (бачив такий терм╕н). Наприклад Sinus Plus 2000 чи 3000 (не плутати з Sinus Pro, бо то таки самодостатн╕й безпереб╕йник)

Потр╕бен акумулятор. Так само AGM 12в 180Аг Якщо ╓ можлив╕сть, зам╕сть свинцевого акумулятора можна взяти тих самих параметр╕в LiFePO4. Вони значно дорожч╕, але легш╕, живуть довше ╕ заряджаються швидше. ╤ ╖х неможна збирати посл╕довно (з 2х по 12в робити один на 24в, треба одразу брати на 24в)

Комплект клем акумуляторних.

Зарядний пристр╕й для акумулятора тако╖ ╓мност╕. Наприклад, Aida-11 (поки ╓ в наявност╕)

Два в╕др╕зки м╕дного кабелю з перер╕зом 18мм2 чи нав╕ть 25мм2. Промаркувати ╖х кольоровою ╕золентою чи термоусадками. Червоний - плюс, син╕й чи чорний - м╕нус.

Дал╕ може бути складний момент - к╕нц╕ треба обжати спец╕альними г╕льзами. Якщо не зробити цього ╕ п╕д'╓днати та затиснути кручений кабель в безпереб╕йнику та в клемах - з часом з╕псу╓ться контакт. Може почати гр╕тись. Як вар╕ант, можна к╕нц╕ пролудити оловом, знайти когось з паяльником.

Власне, п╕д'╓дну╓мо чорним дротом м╕нус ╕нвертора до м╕нусово╖ клеми ╕ ╖╖ до м╕нуса акумулятора.

П╕д'╓дну╓мо червоний до плюса ╕нвертора. Пот╕м трохи з ╕скрами - через клему до плюса акумулятора.

П╕д'╓дну╓мо зарядний пристр╕й до акумулятора. Там затискач╕ тупу "крокодил", можливо, ╓ сенс переробити. Не думав ще як саме. Чорний до м╕нуса, червоний до плюса, Зарядн╕ пристро╖ бувають р╕зн╕, треба перев╕рити по ╕нструкц╕╖, чи можна його тримати п╕дключеним, коли акумулятор працю╓ на в╕ддачу (Aida-11 можна не в╕дключати)

Дал╕ так╕ вар╕анти:

1 Автоматичний





зарядний пристр╕й завжди п╕дключений до мереж╕ 220 ╕ до акумулятора ╕ п╕дтриму╓ коли може заряд. Коли треба ви вмика╓те ╕нвертор ╕ п╕дключа╓те до нього все що треба.

пот╕м , як з1явля╓ться напруга, перемика╓те назад. Бо потужност╕ зарядного пристрою на те щоб живити ще й споживач╕в однозначно замало.

Це можна автоматизувати за допомогою реле з двома групами контакт╕в. ╤ це буде прямо як справжн╕й безпереб╕йник.

Для цього треба 1 реле на 2 групи контакт╕в, ╓ два розповсюджен╕ вар╕анти,

  • пром╕жне реле LY2 10А AC220В, основний ввод (в╕д розетки) заводимо на керуюч╕ контакти (7-8) ╕ на нормально-роз╕мкнен╕ (3-4), резерв (╕нвертор) - на нормально-замкнен╕ (1-2), з центральних (5-6) забира╓мо на навантаження.

  • пром╕жне реле MY2 10А AC220В, основний ввод (в╕д розетки) заводимо на керуюч╕ контакти (13-14) ╕ на нормально-роз╕мкнен╕ (5-8), резерв (╕нвертор) - на нормально-замкнен╕ (1-4), з центральних (9-12) забира╓мо на навантаження.

    Зарядку ╕ ╕нвертор пост╕йно трима╓мо включеними.



    2 Осв╕тлення, телеком



    Схема з реле також дуже добре п╕дходить для подач╕ резервного живлення не телеком обладнання чи осв╕тлення. Тоюбто, в╕д ДБЖ в╕дводиться подовжувач до автомата, що живить обладнання, наприклад провайдерське. Чи до автомата осв╕тлення у щитку.
  • Вих╕д автомата ╕ ноль м╕сцево╖ розетки пода╓мо як основний ввод на реле (керуюч╕ контакти ╕ нормально-роз╕мкнута пара контакт╕в, для LY2 - (7-8) ╕ (3-4)
  • обидва дроти навантаження (фаза, що зн╕малась з автомата) ╕ ноль, ран╕ше йшов напряму до обладнання/освытлення п╕дключаються на центральн╕ контакти реле, для LY2 - (5-6)
  • резерв в╕д подовжувача пода╓ться на нормально-замкнен╕ контакти, (1-2)

    3 Ручний



    зарядний пристр╕й треба в╕дключати. Тод╕ все завжди вручну. ╢ напруга - ув╕мкнули зарядку. Нема - в╕д'╓днали ╕ включили ╕нвертор. А в нього обладнання.


    See also:



  • designed by Alter aka Alexander A. Telyatnikov powered by Apache+PHP under FBSD © 2002-2025